ul. Kochanowskiego 5, 00-485 Warszawa 503-150-577 kontakt@mt-software.pl

Gogle

Nadeszła wiosna i zawsze jest dobry czas, aby zapoznać się z ważnymi sposobami ochrony oczu, ponieważ teraz będziesz spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, uprawiać sport, zajmować się ogrodem lub po prostu wygrzewać się w ciepłych wiosennych promieniach słońca.

Okulary ochronne dla domu, ogrodu i sportu


Okulary przeciwsłoneczne i kapelusze z szerokim rondem to pierwsze rzeczy, o których należy pomyśleć wychodząc na zewnątrz. Szkody wyrządzane przez promienie UVA/UVB pochodzące z promieniowania słonecznego są stale obecne, nawet w pochmurne dni. Ponadto kumulują się i mogą prowadzić do zaćmy oraz zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Nie zapominaj o obfitym stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym, co pomoże zapobiec bolesnym oparzeniom słonecznym i rakowi skóry. Jeśli dużo się pocisz, pomyśl o wodoodpornym kremie przeciwsłonecznym, który nie będzie spływał do oczu, powodując zamglone widzenie i podrażnienia.

Na podwórku lub w ogrodzie warto używać okularów lub gogli ochronnych podczas pracy z piłą łańcuchową, siekierą lub nożycami do żywopłotu. Pomogą one uniknąć dostania się do oczu małych latających przedmiotów, brudu i zanieczyszczeń. Sok z drzew i wydzieliny roślinne również mogą być niebezpieczne dla oczu. Noszenie rękawic powinno sprawić, że dwa razy pomyślisz o pocieraniu oczu, a jeśli nie możesz się powstrzymać, możesz je przynajmniej zdjąć.

Prace domowe i wiosenne porządki niosą ze sobą te same zagrożenia, co prace w ogrodzie. Należy uważać, aby nie używać zwykłych lub elektrycznych narzędzi, farb i środków chemicznych bez okularów ochronnych ze względu na latające odłamki, kapiące krople, rozpryski i aerozole. Oprócz ogólnych podrażnień oczu i bolesnych zadrapań rogówki może to trwale uszkodzić wzrok. Zachowaj również ostrożność, jeżeli w pobliżu pomagają lub bawią się dzieci - one również mogą być narażone na niebezpieczeństwo.

Wiosna to świetny czas, by wyjść na dwór i uprawiać ulubione sporty, ale jeśli uprawiasz jakiekolwiek zajęcia, które wymagają rzucania i łapania piłek, "latających" rąk i łokci (np. karate), wymachiwania kijami, pałkami lub pałkami albo cokolwiek, co wiąże się ze strzelaniem (np. paintball lub airsoft), potrzebujesz okularów ochronnych, które otulą Cię i ochronią pod każdym kątem. Nie każde zagrożenie będzie nadciągać bezpośrednio z przodu.

W przypadku tych sportów i zajęć rekreacyjnych okulary na receptę, okulary przeciwsłoneczne, a nawet okulary ochronne do pracy nie wystarczą do ochrony oczu. Potrzebujesz wysoce odpornego na uderzenia poliwęglanu, aby uniknąć roztrzaskania soczewki, które może spowodować dodatkowe zagrożenie dla Twoich oczu. Skonsultuj się ze swoim okulistą, aby wybrać odpowiedni rodzaj ochrony oczu na czas aktywności w ciepłe dni.

3/24/15


Susan DeRemer, CFRE
Wiceprezes ds.
rozwojuFundacja
Odkryjmy
Oczy