ul. Kochanowskiego 5, 00-485 Warszawa 503-150-577 kontakt@mt-software.pl

Letnia fala upałów a Twoje oczy

Tego lata, fale upałów z palącymi temperaturami uderzyły w społeczności w całym kraju, czyniąc już i tak gorące lato jeszcze gorętszym. W związku z wysokimi temperaturami i falami upałów w niektórych regionach, teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby się chronić.

Aby uzyskać najlepsze praktyki i wskazówki dotyczące utrzymania zdrowego wzroku w letnim upale, porozmawiaj z optometrystą.

Jak upał może wpływać na wzrok?

Zbyt długie przebywanie na słońcu może wywołać u Ciebie oparzenia słoneczne i sprawić, że poczujesz się wyczerpany. Czy wiesz, że może to również wpłynąć na Twój wzrok?

Jeśli jesteś odwodniony, brak wilgoci może utrudnić Twoim oczom naturalną produkcję wystarczającej ilości łez, co może przyczynić się do sezonowej suchości oka. Jeśli już masz suche oko, ekstremalnie sucha temperatura może nasilić objawy swędzenia, zaczerwienienia, bólu i podrażnienia oczu.

Czy siedzisz przed wentylatorem lub systemem klimatyzacji? To może być wspaniałe uczucie, ale może również przyczynić się do wysuszenia i zmniejszenia komfortu oczu.

Aby zapewnić swoim oczom tymczasową ulgę, miej pod ręką sztuczne łzy. Jeśli Twoje oczy nadal są suche lub niekomfortowe, skontaktuj się z optometrystą.

lato

Jeśli kochasz słońce, przeczytaj to

Złote promienie słoneczne mogą brzmieć jak marzenie, ale zbyt duża ich ilość nie jest dobra.

Promienie ultrafioletowe (UV) emitowane przez słońce mogą być bardzo szkodliwe, a Twoje oczy nie są tu wyjątkiem. Promieniowanie UV, które może stopniowo przyczyniać się do powstawania chorób oczu, takich jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej. Dr Lim zaleca, abyś zawsze nosił okulary przeciwsłoneczne ze 100% ochroną przed promieniowaniem UVA i UVB. Nie brakuje modnych okularów przeciwsłonecznych zaprojektowanych z wyczuciem mody, więc nie musisz iść na kompromis w kwestii stylu, jednocześnie chroniąc swoje oczy przed niebezpiecznymi promieniami UV.

Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować bóle głowy, niewyraźne widzenie, ból oczu i zmęczenie oczu. Więc kiedy jesteś na basenie, na plaży, opalasz się lub grillujesz na podwórku, zwróć uwagę na to, ile czasu spędzasz na zewnątrz.

Jeśli kochasz słońce, musisz po prostu się chronić. Noś kapelusze, filtry przeciwsłoneczne i oczywiście w 100% chroniące przed promieniowaniem UV okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Jeśli jednak odczuwasz dyskomfort lub objawy, które nie ustępują same z siebie, czas odwiedzić okulistę.

Syndrom widzenia komputerowego w lecie

Nie ma to jak rodzinna wycieczka lub lot samolotem na wakacje w lecie. Jednak coś w byciu uwięzionym na tylnym siedzeniu samochodu lub we wnętrzu samolotu sprawia, że dzieci czują się zamknięte w sobie i niespokojne. To właśnie wtedy wiele dzieci gra na smartfonie, iPadzie lub urządzeniu do gier przez wiele godzin, aby umilić sobie czas.

Jeśli chodzi o dzieci i korzystanie z komputera, są one tak samo podatne na skutki cyfrowego zmęczenia oczu, zwanego również syndromem widzenia komputerowego, jak dorośli. Badania wykazują, że 25% dzieci spędza ponad 3 godziny dziennie przy urządzeniach cyfrowych.

W lecie, kiedy upał daje się we znaki, dzieci chętnie spędzają więcej czasu niż zwykle, oglądając telewizję, korzystając z komputera lub grając w gry na smartfonie. Aby złagodzić skutki cyfrowego zmęczenia oczu, dr Lim sugeruje stosowanie się do zasady 20-20-20: Co 20 minut poświęć 20 sekund, aby spojrzeć na coś znajdującego się w odległości co najmniej 20 stóp. To świetny sposób, aby przeciwdziałać skutkom Syndromu Widzenia Komputerowego i pozwolić oczom odpocząć.

Poczytaj więcej na: http://okularydokomputera.eu/